top of page

 

    Освітні проекти   

          З 2012  на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України функціонує всеукраїнська школа методиста-експерта з питань оцінювання позашкільної освіти відповідно до наказу МОН. Мета Школи — організація системи підвищення професійних навичок  методичних працівників позашкільного навчального закладу.

 У 2010-2012рр. було здійснено наукове керівництво науково - пошуковим проектом "Критеріальний підхід до оцінки діяльності районних методичних кабінетів як науково-методичних установ". Проект розроблено відповідно до нового Положення про районний(міський) методичний кабінет (центр) і затверджено Вченою радою Інституту інноваційних технологій і змісту освіти 26 жовтня 2009р. та наказом Міністерства освіти і науки України 9 серпня 2010 року № 804. За час функціонування проекту автором було проведено 6 виїзних семінарів на базах провідних методичних кабінетів України. Результатом роботи Боднар О.С. як наукового керівника стала розроблена автором та структурована творчою групою проекту модель критеріїв оцінювання діяльності методичних кабінетів як науково-методичних установ

       2009-2011. Згідно з наказом управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації за № 86 від 09.02.2009 року, відповідно до навчально-тематичного плану підвищення кваліфікації керівників загальноосвітніх навчальних закладів та їх кадрового резерву, з метою подальшого вдосконалення роботи щодо підвищення професійного рівня керівного складу системи освіти області було відкрито педагогічний майданчик «Менеджер організації» на базі Теребовлянського відділу освіти і призначено науковим керівником педагогічного експерименту Боднар Оксану Степанівну. Метою експерименту було впровадження напрацьованих управлінських ідей кафедри менеджменту освіти та, зокрема наукових досліджень Боднар  О.С.  За підсумками заміру отриманих знань слухачі курсів (29 керівників ЗНЗ та 25 слухачів кадрового резерву) отримали сертифікати «Експерт-аналітик  з питань оцінювання та аналізу освітньої діяльності». 

 У 2006-2006 брала участь у функціонуванні при ОКІППО школи експерта з моніторингу. 

        2004-2005 рр. Створила регіональну Школу експерта, в якій навчались методисти РМК (ІМЦО), які займаються питаннями атестації закладів освіти та атестації кадрів. Програма навчання у Школі розрахована на 20 годин (з них 14 лекційних, 6 практичних, 10 годин самостійної роботи).  Головна мета цього проекту – запровадити  в практику оцінки освітньої діяльності механізми експертизи, адаптувати експертні методи оцінювання до практики управління загальноосвітніми навчальними закладами.

      2003 -2005рр. організувала педагогічний експеримент з теми "Самоаналіз та самооцінка освітньої діяльності". Мета проекту – навчити педагогічний колектив здійснювати експертизу комплексно, застосовувати  конструктивний аналіз, давати об'єктивну оцінку освітнього процесу, а головне – робити виважений прогноз,щодо перспектив розвитку школи. Апробований інструментарій увійшов у посібник «Самоаналіз та самооцінка діяльності закладу освіти. 2-ге видання, перероблене та доповнене / О. Боднар. – Тернопіль: Астон, 2004.– 148с.  Окремі результати досліджень публікуються в журналі Сільська школа України. – 2004. – № 35(107).– С.3-7.

Please reload

ТОКІППО
bottom of page